پیمان صالحی

خلاصه ای از سال ۱۳۹۴

۲۹ اسفند ۱۳۹۴

وقتی سال قبل تو وبلاگم درباره سال ۹۳ نوشتم زیاد راضی کننده نبود ولی میخواستم سال ۹۴ خوبی داشته باشم، امروز قبل نوشتن این مطلب وقتی کمی درباره کارهایی که تو این سال انجام دادم فکر میکردم، فهمیدم ۹۴ هم جز سال هایی کم کارم بود.

حالا قبل از مرور این سال باید ببینم اشکال کار از کجاست که یکی از سال های مهم زندگیم رو کم تحرک تر از سال قبلی گذروندم؟

فکر میکنم یکی از دلایل کم تحرک بودن این سال بی برنامگی بود، من اوایل دوره بیست سالگی زندگیم هستم و این سال هایی که میگذرونم از مهمترین سال های زندگیمه و اگه بخوام اون رو همینجوری بگذرونم مطمعنا آینده خوبی نخواهم داشت پس حتما باید برای هر قسمتش برنامه داشته باشم و حتما این کار را برای سال ۹۵ که پیش رو دارم انجام میدم.

یکی دیگه از دلایل هم میتونه این باشه که وقتی قراره یه کاری انجام بدم یا یه اتفاقی تو زندگیم بیوفته تا چند وقت مونده به اون کار بیخیال بقیه چیزها میشم و تمام فکرم اون مسئله میشه که همین موضوع باعث هدر رفتن روزهایی شد که میتونستم مفید تر و پر کارتر بگذرونم.

خلاصه ای از سال

و اما نکات خوب این سال از همون اولین روزهای بعد تعطیلات نوروزی شروع شد، وقتی که از کارم تو شرکت قبلی به طور رسمی استعفا دادم و برای همکاری تو زمینه وب پیش پیمان اسکندری عزیز رفتم، در این چند ماه همکاری که باهم داشتیم نکات مثبت زیادی یاد گرفتم و چون تمام وقتم و تمرکزم روی کارم بود پیشرفت های زیادی داشتم.

پروژه هایی که در این سال انجام دادم در مقایسه با پروژه های قبلیم مهم تر بودن و از کیفیت بهتری هم برخوردار بودن و خوشبختانه این حس بعد از انجام هر پروژه جدیدی همراهم هست چون فکر میکنم هر پروژه ای که انجام میدم بهتر و با کیفیت تر از قبلی ها شده چون تجربه م تو اون زمینه بیشتر شده و ابزار هایی که هر بار استفاده میکنم به این کار کمک میکنه.

در این سال وقت بیشتری برای کتاب خوندن گذاشتم که از نکته های مفید این سال بود و امیدوارم بتونم تو سال جدید بیشتر به این موضوع بپردازم و کتاب های بیشتری بخونم، همچنین وقت بیشتری هم برای یادگیری جاوا اسکریپت و ابزارهای جدید گذاشتم.

ورکشاپ ها و همایش هایی که شرکت کردم :

  • هفدهمین همایش گنو/لینوکس و نرم‌افزارهای متن‌باز دانشگاه تهران
  • اولین همایش php ایران
  • کارگاه : آنچه دولوپر ها در استارت آپ ها باید بدانند
  • گارگاه : طراحی رابط / تجربه کاربری
برچسب:  

کمی کار با پایتون و پردازش تصویر با OpenCV کتاب خوانی : محبوب همه و روشنایی ها